Dnes je úterý 20.08.2019
Svátek slaví Bernard, zítra Johana

Projekty - školní rok 2018/2019

29.05.2019

Biodiverzita a její ochrana

Projektový den, s názvem Biodiverzita a její ochrana, byl realizován v Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR ve Studenci dne 29. května. Během programu se žáci seznámili s tím, co je biodiverzita, jak na Zemi vznikla, proč je pro nás důležitá a jak nám pomůže věda při její ochraně. Žáci si prohlédli laboratoře, vyzkoušeli si poznávání čtyř druhů hlodavců, odchyt a kroužkování ptáků, prohlédli si chov zebřiček pestrých a chov čolků a dozvěděli se o nich spoustu zajímavostí.

10.05.2019

Ze života našich předků

V pátek 10. května jsme  navštivili Muzeum ve Velkém Meziříčí. Tento projektový den byl zaměřen na řemesla a na historické budovy města. Žáci si prohlédli zámecké expozice a seznámili se s historii zámku, z řemesel si zahráli na pekaře a na tkalce a historické bydovy jim byly přiblíženy pomocí pověstí.

29.04.2019

Za poznáním a vědou do muzea

29. dubna se naši žáci zapojili projektového dne, který se konal v Muzeu Vysočiny Jihlava. Během dopoledne proběhly dva výukové programy - Poklady stříbrné Jihlavy a ABC archeologie. Cílem programů bylo prohlédnutí stálých expozic muzea, seznámení s historii města Jihlavy,  těžbou stříbra a poznáním přírodního bohatství celé Českomoravké vrchoviny.

12.04.2019

Čistá Vysočina

Stalo se už v naší škole tradicí, že se každý rok zapojujeme do projektu Čistá Vysočina, kterou organizuje KÚ  Kraje Vysočina. 12. dubna jsme proto sbírali odpad podél silnice v naší obci směrem od školy k dálničnímu mostu.

11.04.2019

Zvířata v českých lesích

Ve čtvrtek 11. dubna se konal v naší škole Projektový den na téma Zvířata v českých lesích. Projekt byl rozdělen do čtyř částí. V první se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí ze světa zvířat - nazývaných obludky. V druhé části  na školní zahradě shlédli ukázku našich sov a dravců. Třetí část byla věnována lišce a na závěr si žáci mohli prohlédnou spoustu přírodnin z našich lesů a vyslechli si zajímavé informace o nich.

01.03.2019

Za poznáním do muzea

1. březen byl v naší škole projektovým dnem a zavítali jsme na Zámek do Žďáru nad Sázavou. Žáci si prohlédli exteriér zámku a interiér muzea a učastnili se dvou výukových programů s názvem Jaké příběhy přináší voda a Odkud je blízko ke hvězdám. Projektový den byl hrazen z prostředků ESF.

29.09.2018

Za poklady do muzea

27. září se konal projektový den v Muzeu Vysočina Třebíč. Žáci se účastnili prohlídky muzea pod vedením uklízečky Bláži, která zná muzeum jako své boty a nalézali muzejní poklady. Prohlídkovou trasou zámku Valdštejnové na Třebíči provedla žáky Bílá paní. Na závěr jsme si prohlédli výstavu Vzduch je naše moře, která je věnována letectví na Třebíčsku. Program na celé dopoledne si pro nás připravila a zrealizovala paní Mgr. Eva Novotná, za což jí děkujeme.

19.09.2018

Den u koní v jezdecké stáji

19. září bylo v naší škole projektovým dnem s názvem Den u koní v jezdecké stáji. Ráno jsme se vydali pěšky na blízkou lokalitu Loupežník, kde na nás čekala paní Benáčková s připraveným programem na celé dopoledne. Během dopoledne si žáci prohlédli celý areál, zastříleli ze vzduchovky, dozvěděli se spoustu zajímavostí o koních, mohli si koně hřebelcovat, krmit a také se na koních se svézt. 

Základní škola Lavičky
příspěvková organizace 
Lavičky 62
594 01 Velké Meziříčí

tel: 566 522 761 
IČO: 75022265
 

 

Zobrazit klasicky
Zobrazit mobilní verzi