Dnes je středa 12.08.2020

Další akce - školní rok 2019/2020

27.01.2020

Poznáváme zvířata

27. ledna se naši žáci zúčastnili výchovně vzdělávacího programu s názvem Poznáváme zvířata, který vedl pan Hořák ze záchranné stanice pro zvířata IKAROS z Pelhřimova. Během dvou vyučovacích hodin se žáci dozvěděli spoustu nových a zajímavých poznatků o zvířatech a důležitou součástí programu byla i samotná zvířatka - chameleon Jirka, činčila Borůvka, užovka Lucinka, výreček Oldíček a mnoho dalších. Program byl doplněný písničkami o zvířatech a všem se nám moc líbil.

20.12.2019

Hudební program Pan Tau

20. prosince se naši žáci zúčastnli hudebního programu s názvem Pan Tau, který vedli učitelé Základní umělecké školy ve Žďáru nad Sázavou. Kouzelná buřinka tentokrát vykouzlila písničky z českých filmů pro děti.

20.12.2019

Cvičení v přírodě

20. prosince jsme se s žáky vydali na cvičení v přírodě, které jsme jako každý rok spojili s krmením lesní zvěře v nedalekém lese.

19.12.2019

Vztahy ve třídě

19. prosince se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili programu primární prevence s názvem Vztahy ve třídě. Program vedly lektorky SVP Velké Meziříčí a byl zaměřený na vztahy ve třídním kolektivu, atmosféru ve třídě, na rizikové jevy a na to, jakým způsobem mohou žáci vše ovlivnit. V nižších ročnících se tento program uskutečnil minulý týden.

16.12.2019

Vánoční koncert

16. prosince jsme navštívili v Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí vánoční koncert, na kterém účinkovaly pěvecké sbory Sluníčko, Slunko a Harmonie se svým programem.

13.12.2019

Vztahy ve třídě

12. prosince proběhl pro žáky 1. až 3. ročníku program primární prevence s názvem Vztahy ve třídě, který vedly lektorky SVP Velké Meziříčí. Program byl zaměřený na vztahy ve třídním kolektivu, atmosféru ve třídě, rizikové jevy a na to, jakým způsobem mohou žáci vše ovlivnit.

12.12.2019

Vánoční besídka

11. prosince se v naší škole konala vánoční besídka. Žáci předvedli hru na hudební nástroje, recitovali básně, hráli pohádky a  konec programu zpestřili písničkami.

09.12.2019

Poselství křesťanských Vánoc

V pondělí 9. prosince se žáci zúčastnili výukového programu, který vedl pan Josef Drlíček. Děti byly formou dialogu a jednoduché dramatizace uvedeny do vyprávnění biblického příběhu o narození Ježíše z Nazareta. Jedním z cílů programu je uvědomit si souvislost příběhu se součastností a upevnit vzájemné vztahy ve třídách.

Mikulášská nadílka, vánoční tvoření

5. prosince nás ve škole navštívil svatý Mikuláš se svými anděly a přinesli dětem balíček sladkostí a  ovoce. Také nás navštívila početná skupina čertíků. Po nadílce se konalo vánoční tvoření, které vedla paní Miroslava Valová.

19.11.2019

Vánoční tvoření pro rodiče

18. listopadu v podvečer jsme v naší škole uspořádali pro rodiče vánoční tvoření, při kterém si zúčastnění mohli pod vedením paní Marie Markové vlastoručně vyrobit adventní věnec na dveře.

Dálniční policie

Ve čtvrtek 7. listopadu za námi do školy přijeli zástupci dopravní policie Dálničního oddělení Velký Beranov. Žáci si mohli prohlédnou a vyzkoušet jejich vybavení a dozvěděli se zajímavosti z jejich práce.

Bezpečně do školy

18. října se naši žáci zúčastnili  hodinové výukového programu s názvem Bezpečně do školy. Program vedl zástupce Policie ČR Třebíč a byl  zaměřen na bezpečnou cestu do školy, bezpečí doma, práva a povinnosti chodců a práva a povinnosti cyklistů.

Tvoření z keramické hlíny

10. září žáci druhého a pátého ročníku tvořili originální výrobky z keramické hlíny pod vedením paní Bc. Jany Mazánkové. Ve čtvrtém ročníku proběhlo tvoření 20. září. První a třetí ročník se své výrobky udělal 27. září. Děkujeme paní Mazánkové za její ochutu, čas a vypálení výrobků.

Fotografie z akce /III. třída/

Fotografie z akce /II. třída/