Dnes je úterý 07.12.2021
Svátek slaví Ambrož, zítra Květoslava

Další akce - školní rok 2021/2022

03.12.2021

Mikulášská nadílka a vánoční tvoření

V pátek 3. prosince navštívil naši školu svatý Mikuláš se svými anděly a přidali se k nim i dva hodní čertíci a přinesli dětem nadílku. Po nadílce se konalo vánoční tvoření, které si pro žáky připravila paní asistentka Mirka Valová. Každý si mohl vyrobit svého vánočního skřítka a anděla.

26.10.2021

Poznáváme zvířátka

V úterý 26. října jsme se zúčastnili výchovně vzdělávacího programu s názvem Poznáváme zvířátka. Program vedli lektroři ze záchranné stanice pro zvířata Ikaros. Žáci se v programu seznámili s vakoveverkou Pupíčkem, agamou vousatou Agim, oblovkou velkou, morčetem Sněhurkou, užovkou Lucinkou  a s ježkem Bodlinkou a dozvěděli se soustu zajímavosti z jejich života.

05.10.2021

Vztahy ve třídě

5. října se žáci ve škole zapojili do dvou programů primární prevence, které vedly lektorky SVP z Velkého Meziříčí. Programy byly zaměřené na vztahy ve třídě, atmosféru ve třídě a na to, jakým způsobem je mohou ony samy ovlivnit, jaké chování je to správné.  Programy lektorky vedly formou hry, dramatizace, skupinové spolupráce a diskuze.

16.09.2021

Dopravní výchova

Ve čtvrtek 16. září se žáci 4. a 5. ročníku účastnili výukového programu, který byl zaměřený na dopravní výchovu. Program trval čtyři vyučovací hodiny a vedla ho paní Ing. Alena Vidláková, ředitelka DÓZA SVČ Velké Meziříčí. V průběhu celého dopoledne si žáci  zopakovali a osvojili pravidla silničního provozu pro chodce a pro cyklisty a naučili se správně nasazovat a používat helmu pro cyklisty. Na tuto teoretickou část bude navazovat praktický výcvik, který proběhne na jaře příštího roku na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí.

gdpr_obr