Dnes je neděle 02.04.2023
Svátek slaví Erika, zítra Richard

Další akce - školní rok 2022/23

28.03.2023

Poselství křesťanských Velikonoc

V úterý 28. března se naši žáci zúčastnili do dvou vzdělávacích programů, které vedl pan Josef Drlíček.  Mladší žáci se seznámili s biblickým příběhem o smrti a zmrtvýchvstání Ježíše z Nazareta a pomocí symboliky barev se snažili vyjádřit své pocity a zamyslet se nad tím, jak se může bolest proměnit v radost. Starší žáci se pomocí prezentace seznámili s městem Jeruzalémem a místy posledních dnů života Ježíše a společně se pak zamýšleli nad tím, proč se Velikonoce slaví. 

14.03.2023

Memorandum o spolupráci

V úterý 14. března se žáci 4. a 5. ročníku  zapojili do akce s názvem Memorandum o spolupráci se ZŠ Oslavice. V nové polytechnické učebně si vyzkoušeli pracovat s modelovací hlínou - každý si z hlíny vytvořil sluníčko, nebo ježečka a připravili si zdravou svačinku - opečený toast, který si sami nazdobili ovocem a zeleninou. 

13.03.2023

POKOS

10. března se naši žáci zúčastnili vzdělávacího programu, který vedl kapitán Ing. Rudolf Veverka z Krajského vojenského velitelství Jihlava. Během programu se žáci formou prezentace a besedy dozvěděli základní informace o armádě ČR. Domů si také odnesli propagační materiály s armádní tématikou a sladký balíček. Program se nám moc líbil a panu Veverkovi děkujeme. 

 

10.01.2023

Preventivní programy Policie ČR

9. ledna se naši žáci zúčastnili programů primární prevence, které vedla nprap. Lenka Prokopová z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Cílem techto programů je vést žáky k bezpečnému chování, k zodpovědnému jednání a k předcházení rizikovým situacím. 

24.12.2022

Cvičení v přírodě

Ve čtvrtek 22. prosince jsme se vydali s žáky na cvičení v přírodě, které bylo spojeno krmením lesní zvěře.

16.12.2022

Vánoční besídka

Ve středu 14. prosince se v naší škole konala Vánoční besdka. Žáci nacvičili a předvedli program složený z básní, pohádek, vánoční scénky a vánočních písniček.

12.12.2022

Poselství křesťanských Vánoc

12. prosince se naši žáci zúčasnili výchovně vzdělávacích programů s názvem Poselství křesťanských Vánoc, které vedl pan Josef Drlíček. Cílem programů bylo žáky seznámit s biblickým příběhem o narození Ježíše z Nazareta a vysvětlením křesťanského pojetí vánočních svátků v kontextu hodnot, tradic a kulturního dědictví.

05.12.2022

Mikulášská nadílka, hudební program a vánoční tvoření

V pondělí 5. prosince navštívil naši školu svatý Mikuláš se svými anděly, přidalo se k nim i  pět hodných čertíků a přinesli dětem nadílku.

Po nadílce se naši žáci zúčastnili hudebního programu s názvem Jedeme světem, který vedl pan Drahotský a paní Smékalová. V programu žáci procestovali svět pomocí písniček a hudebních nástrojů, charakteristických pro dané země. Za program děkujeme a moc se nám všem líbil.

Po hudebním programu následovalo vánoční tvoření, které si pro žáky připravila a vedla  paní asistentka Mirka Valová. Každý si mohl vyrobit svoji vánoční dekoraci.

19.11.2022

Programy primární prevence

V pátek 18. listopadu se v naší škole konaly preventivní programy primární prevence Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, se kterými k nám zavítala paní nprap. Lenka Prokopová. Žáci 1. až 3. ročníku se zapojili do programu s názvem Bezpečnost dětí a starší žáci do programu s názvem Šikana. Cílem programů bylo vést žáky k bezpečnéhu a zodpovědnému chování a  předcházení rizikovým situacím. 

Protože je 19. listopad Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, tak se žáci zapojili do Bubnovačky,  která má být symbolem poslání vzkazu dětem, které prožívají doma násilí, že se nemusí bát požádat o pomoc a že se nemusí bát mluvit o svých problémech a trápeních.

Plakát

Policie ČR

03.11.2022

Zdravý životní styl

Ve čtvrtek 3. listopadu v naší škole proběhl preventivní program s názvem Zdravý životní styl a vedly ho lektorky SVP Velké Meziříčí. Během dvou vyučovacích hodin se žáci seznámili se zdravým životním stylem, se způsoby zdravého stravování, výživovou pyramidou, nevhodnými potravinami, ale také s důležitostí pohybových aktivit, zdravých sociálních vztahů a aktivního odpočinku a relaxace.

 

27.10.2022

Poznáváme zvířátka

V úterý 25. října se žáci zúčastnili výchovně vzdělávacího programu Poznáváme zvířátka, který vedl pan Hořák ze záchranné stanice IKAROS. Žáci si mohli prohlédnout přivezená zvířátka a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o  Kristýnce - sově pálené, Oldíkovi - výrečku malém, Buchtičce - puštíku bělavém, Borůvce - činčile jihoamerické a Bodlince - ježku bělobřichém a Růžence - užovce červené.

 

18.10.2022

Dopravní výchova

V úterý 18. října se žáci 4. a 5. ročníku účastnili výukového programu, který byl zaměřený na dopravní výchovu a vedla ho paní Bc. Dana Kružíková, pedagog volného času (DÓZA SVČ Velké Meziříčí). Během programu si žáci zopakovali a osvojili základní pravidla silničního provozu  a naučili se správně nasazovat a používat helmu pro cyklisty. Na tuto teoretickou část bude navazovat na jaře příštího roku praktický výcvik, který proběhne na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí.

01.10.2022

EDUbus

V pátek 30. září se naši žáci zúčastnili vzdělávacích programů, které se věnovaly robotice. Programy proběhly v  EDUbusu - mobilní polytechnické laboratoři, která přijela před naši školu. Děti si mohly vyzkoušet naprogramovat svého robota, který měl plnit předem dané zadání. Cílem programů bylo vytvoření pozitivního vztahu k programování, rozvoj kreativty, komunikace, jazykových dovedností a logiky.

 

 

 

gdpr_obr

Projekty


 

 

Základní škola Lavičky
příspěvková organizace 
Lavičky 62
594 01 Velké Meziříčí

tel: 566 522 761 
IČO: 75022265
 

 

Zobrazit klasicky
Zobrazit mobilní verzi