Dnes je sobota 02.12.2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav

Další akce - školní rok 2023/24

16.11.2023

Dopravní výchova

Ve čtvrtek 16. listopadu se žáci 4. a 5. ročníku účastnili výukového programu, který se věnoval dopravní výchově a vedla ho paní Zuzana Bínová, pedagog volného času (DÓZA SVČ Velké Meziříčí). Během programu si žáci zopakovali a osvojili základní pravidla silničního provozu  a naučili se správně nasazovat a používat helmu pro cyklisty. Na tuto teoretickou část bude navazovat na jaře příštího roku praktický výcvik, který proběhne na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí.

02.11.2023

Šikana

2. listopadu se uskutečnil pro žáky 4. ročníku program primární prevence s názvem Šikana. Program vedly lektorky SVP ve Velkém Meziříčí a  cílem programu bylo připomenout pojem šikana, seznámit se jednotlinými druhy šikany, s možnostmi, jak se takovému jednání bránit a oddělení šikany od jiných jevů chování.

31.10.2023

Poznáváme zvířátka

31. října se naši žáci zúčastnili v mateřské škole výchovně vzdělávacího programu o zvířatech, který vedl pan Hořák ze záchranné stanice Ikaros a opět nás nezklamal. Tentokrát přivezl na ukázku i na pohlazení fredku Pipinku, výrečka bělolícího Raráška, morče rozetové Čertíka, korálovku sedlatou Fredyho a chameleony pardálí Tondu a Jirku. Své poutavé vyprávění o zvířátkách prokládal rozhovorem s žáky a také hrou na kytaru a zpěvem svých písní. Jeho krásným vztahem k přírodě určitě zaujal většinu našich žáků a už se těšíme na další setkání. 

19.10.2023

Vztahy ve třídě

12. a 19. října se žáci 2. a 3. ročníku zúčastnili programů primární prevence, které vedly lektorky SVP ve Velkém Meziříčí. Program s názvem Vztahy ve třídě se věnuje vztahům, atmosféře a klimatu ve školní třídě, náhledu na rizikové jevy, včetně šikany a možnostem, jakým způsobem mohu vše ovlivnit a změnit.

 

29.09.2023

Preventivní programy Policie ČR

29. září se žáci zúčastnili preventivních programů Policie ČR. Programy vedla nprap. Lenka Prokopová a byly zaměřeny na osobní a virtuální bezpečí dětí. 

28.09.2023

Zdravý životní styl

27. září se žáci prvního ročníku zúčastnili tříhodinového programu primární prevence s názvem Zdravý životní styl. Program vedly lektorky SVP Velké Meziříčí a jeho cílem bylo seznámit děti se zdravým životním stylem s širším kontextu, tedy nejen se způsoby zdravého stravování, výživovou pyramidou, nevhodnými potravinami, ale také s důležitostí pohybových aktivit, zdravých sociálních vztahů, aktivního odpočinu a relaxace.  

gdpr_obr

Projekty


 

 

Základní škola Lavičky
příspěvková organizace 
Lavičky 62
594 01 Velké Meziříčí

tel: 566 522 761 
IČO: 75022265
 

 

Zobrazit klasicky
Zobrazit mobilní verzi