Dnes je sobota 20.07.2019

Další akce - školní rok 2018/2019

21.06.2019

Programy primární prevence

21. června proběhly ve škole dva programy primární  prevence, které vedly zaměstnankyně SVP Velké Meziříčí. První až třetí ročník měl program s názvem Zdravý životní styl, který  seznámil děti se zdravým životním stylem v širším kontextu (zdravé stravování, nevhodné potraviny, pohybové aktivity, odpočinek, relaxace). Starší žáci měli program zaměřený na riziko vzniku závislosti nejen klasických cigaret, ale i na zdravotní a sociální důsledky kouření.

17.06.2019

Stařenka Muzika vypráví

17. června proběhl v každé třídě hudebně-národopisný program Stařenka Muzika vypráví. Přivezl ho za námi hudební teoretik a pedagog Mgr.Petr Drkula, Ph.D. Díky němu se žáci dozvěděli, jak se kdysi hrávalo na dnes již téměř zapomenuté nástroje jako je kobza, koncovka, dvojačka, grumle nebo moldánky. Žáci měli možnost si hru na hudební nástroje, které pan Drkula sám vyrobil nebo zrekonstruoval, vyzkoušet. Mnozí zjistili, že hrát na některé z nich je až překvapivě snadné. Celý program byl pro děti nejen velmi zajímavý, ale i zábavný.

13.06.2019

Programy primární prevence

11., 12. a 13. června se žáci účastnili tříhodinových zážitkových programů primární prevence, které vedly lektorky Centra prevence CéPéčko. První a druhá třída měla programy zaměřené na prevenci šikany a záškoláctví, třetí třída se věnovala  prevenci netolismu a kyberšikany.

Školní výlet

5. června jsem se vydali na školní výlet do krásné oblasti České republiky - na Slovácko. Nejdříve jsme ve Starém Městě navštívili Kovozoo. Další cesta vedla do obce Modrá, kde jsme si prohlédli Archeoskanzen, Živou vodu a Terárium. Celý den nás provázelo krásné počasí a výlet se vydařil.

31.05.2019

CVičení v přírodě - 31. 05. 2019

31. května jsme se vypravili do okolní přírody na cvičení v přírodě. Po návratu do školy si žáci mohli opéct na školní zahradě párky a klobásy.

24.05.2019

Prevence dětských úrazů

24. května se žáci třetího až pátého ročníku účastnili tříhodinového výukového programu s názvem Prevence dětských úrazů. Během programu si formou her zopakovali základní pravidla pro bezpečný pobyt doma a v přírodě, pravidla pro chodce a cyklisty a vyzkoušeli si poskytnutí první pomoci na dětské figuríně- masáž srdce.

10.05.2019

Besídka ke Dni matek

9. května jsme uspořádali ve škole besídku ke Dni matek. Žáci recitovali básničky, zahráli pohádku a pověst, hráli na hudební nástroje a zazpívali písničky.

Velikonoční tvoření pro děti

Ve středu 17. dubna si žáci pod vedením Ing. et Bc.  Miroslavy Valové vyrobili velikonoční dekoraci.

Plavecký výcvik

Od ledna do dubna 2019 se naši žáci účastní deseti lekcí plaveckého výcviku v plaveckém bazénu Laguna Třebíč.

22.02.2019

Svět ve 3D

21. února jsme se zúčastnili dvouhodinové výstavy v ZŠ Mostiště s názvem Svět ve 3D. Během výstavy byl žákům vysvětlen rozdíl mezi 2D a 3D, shlédli krásný 3D film o mořském světě, navštívili svět hologramu, prohlédli si 3D obrázky, přenesli se do virtuálního světa pomocí brýlí a vyzkoušeli si natáčení s kamerou ve 2D a 3D formátu. Vstupné na výstavu a přepravu autobusem měli žáci hrazenou ze sponzorského daru.

Keramické tvoření

8. února si žáci I. třídy vyrobili výrobek z keramické hlíny.Tvoření  vedla paní Bc. Jana Mazánková. Tvoření pro II. třídu proběhlo 15. února.

03.01.2019

VIDA

3. ledna jsme jeli do Brna, kde jsme navštívili zábavný vědecký park VIDA. Každá třída se  zapojila do  hodinového výukového programu, poté jsme shlédli  vzdělávací show o cyklistice a na závěr si žáci  mohli vyzkoušet exponáty.

Cvičení v přírodě

21. prosince jsme se z žáky vydali na cvičení v přírodě, které bylo spojeno s krmením zvířátek v lese.

Z pohádky do pohádky

12. prosince se naši žáci účastnili hodinového hudebního programu s názvem Z pohádky do pohádky.

Vánoční besídka

11. prosince se v naší škole konala vánoční besídka. Žáci si připravili pro zúčastněné hodinový program, ve kterém recitovali básně, hráli pohádku, dvě vánoční hry a zpívali zimní a vánoční písničky.

Mikulášská nadílka, Vánoční tvoření pro děti

5. prosince naši školu navštívil svatý Mikuláš a přinesl dětem nadílku. S Mikulášem přišli také čertíci. Po nadílce si každý žák vyrobil vánoční dekoraci pod vedením paní Mirky Valové.

Vánoční tvoření pro rodiče

26. listopadu v podvečer se sešli v naší škole všichni, kdo měli zájem o vánoční tvoření pod vedením paní Marie Markové. Účastníci si vlastoručně uvázali a dodekorovali adventní věnec.

Kryšpín, špína, špindíra

16. listopadu se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili  programu primární prevence pod názvem Kryšpín, špína, špindíra. Tříhodinový program vedly lektorky Centra prevence  z Nového Města na Moravě a byl zaměřen na vzájemnou spolupráci a pomoc při řešení šikany.

Co máme společného?

31. října a 1. listopadu se žáci prvních až třetích ročníků zapojili do tříhodinového programu primární prevence s názvem Co máme společného? Program vedly lektorky Centra prevence Cépéčko z Nového Města na Moravě a byl zaměřen na vzájemnou spolupráci, pomoc, vytváření pozitivních vazeb v kolektivu a respektování se.

Výukové programy

23. října se naši žáci účastnili výukových programů s Policií ČR Jihlava, které byly zaměřeny na dopravní výchovu. První a druhý ročník měl hodinový program s názvem Bezpečný pohyb cyklistů a chodců a starší žáci progam s názvem Zásady bezpečného chování.

17.10.2018

Výukové programy

16. října se žáci zúčastnili výukových programů pod vedením pana Josefa Drlíčka. Programy byly zaměřeny na význam českých světců, jejich zařazení do dějin a jejich odkaz pro dnešní dobu.