Dnes je sobota 20.04.2019
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Projekty - školní rok 2018/2019

Čistá Vysočina

Stalo se už v naší škole tradicí, že se každý rok zapojujeme do Projektu Čistá Vysočina, kterou organizuje KÚ  Kraje Vysočina. 12. dubna jsme proto sbírali odpad podél silnice v naší obci směrem od školy k dálničnímu mostu.

Zvířata v českých lesích

Ve čtvrtek 11. dubna se konal v naší škole Projektový den na téma Zvířata v českých lesích. Projekt byl rozdělen do čtyř částí. V první se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí ze světa zvířat - nazývaných obludky. V druhé části  na školní zahradě shlédli ukázku našich sov a dravců. Třetí část byla věnována lišce a na závěr si žáci mohli prohlédnou spoustu přírodnin z našich lesů a vyslechli si zajímavé informace o nich.

01.03.2019

Za poznáním do muzea

1. březen byl v naší škole projektovým dnem a zavítali jsme na Zámek do Žďáru nad Sázavou. Žáci si prohlédli exteriér zámku a interiér muzea a učastnili se dvou výukových programů s názvem Jaké příběhy přináší voda a Odkud je blízko ke hvězdám. Projektový den byl hrazen z prostředků ESF.

29.09.2018

Za poklady do muzea

27. září se konal projektový den v Muzeu Vysočina Třebíč. Žáci se účastnili prohlídky muzea pod vedením uklízečky Bláži, která zná muzeum jako své boty a nalézali muzejní poklady. Prohlídkovou trasou zámku Valdštejnové na Třebíči provedla žáky Bílá paní. Na závěr jsme si prohlédli výstavu Vzduch je naše moře, která je věnována letectví na Třebíčsku. Program na celé dopoledne si pro nás připravila a zrealizovala paní Mgr. Eva Novotná, za což jí děkujeme.

19.09.2018

Den u koní v jezdecké stáji

19. září bylo v naší škole projektovým dnem s názvem Den u koní v jezdecké stáji. Ráno jsme se vydali pěšky na blízkou lokalitu Loupežník, kde na nás čekala paní Benáčková s připraveným programem na celé dopoledne. Během dopoledne si žáci prohlédli celý areál, zastříleli ze vzduchovky, dozvěděli se spoustu zajímavostí o koních, mohli si koně hřebelcovat, krmit a také se na koních se svézt.