V pátek 17. června jsme se vydali na turistickou vycházku podél říčky Balinky. Vyšli jsme z Frankova Zhořce, cestou jsme se občerstvili v Šeborově a naši vycházku jsme zakončili ve vesnici Uhřínov, kde na nás čekal autobus a přivezl nazpět do školy.
13. května jeli naši žáci na turistickou vycházku Putování Bystřickem. Navštivili umělou zříceninu kaple Jivina u Dolní Rožínky. Dalším cílem byl Bystřický park miniatur, který kopíruje údolí řeky Svratky a mohli jsme si zde prohlédnout modely hradů a klášterů a Pohádková alej Lužánky, kde jsou dřevěné sochy pohádkových postav, lanový park a nové dětské hřiště se spoustou atrakcí, které si žáci užili.
5. května se naši žáci vydali na projektový den mimo školu a cílem tohoto projektu byl program v židovské čtvrti v Třebíči. Ráno jsme navštívili vyhlídku nad městem a pak následovala komentovaná prohlídka Zadní synagogy a domu židovského obchodníka Seligmanna Bauera. Po prohlídce a občerstvení jsme se uličkami židovské čtvrti vydali na židovský hřbitov a zde žáci hledali náhrobky významných představitelů židovské obce. Celý projekt byl hrazen z prostředků projektu Šablony III. a na přípravě tohoto projektu s námi spolupracovala paní PaedDr. Eva Kočí Valová, které tímto děkujeme.
13. dubna jsme v rámci plnění školního projektu živočichové na Českovmoravské vrchovině, navštívili Záchrannou stanici Pavlov. Ve stanici se žáci zapojili podle věku do dvou přírodovědných programů - Ptáci našich zahrad a Vydra - tajemná královna řek. Po programech jsme si mohli prohlédnou celý areál záchranné stanice.
12. dubna se naši žáci zúčastnili školení první pomoci. Dvouhodinový program si pro nás připravily zdravotní sestry z nemocnice v Mostištích. Žáci se dozvěděli základní informace o tom, jak poskytnou první pomoc, mohli si zkusit obvázat rány, přenést spolužáka a na figuríně pak i masáž srdce. Sestřičkám děkujeme za jejich ochotu a čas, který nám věnovaly.
V rámci plnění školní projektu Českomoravská vrchovina jsme 10. března navštívili modrý statek manželů Pazderových v Měříně. Po příchodu na statek byli žáci rozděleni na dvě skupiny. První skupinu prováděla paní Pazderová vnitřkem objetku, druhou pak pan Pazdera a ten dětem ukázal venkovní prostory a předvedl některé stroje. Na statku jsme také viděli práci paní Marušky, která nám předvedla tkaní koberce na starém tkalcovském stavu a tkaní si zkusily i děti. Děkujeme za ochotu a čas, po který se nám všichni na statku věnovali.
V pondělí 24. ledna za námi do školy přijela nprap. Lenka Prokopová z oddělení tisku a prevence pro oblast Žďársko a vedla dva programy primární prevence. Programy navazovaly na podzimní projekt s Policií ČR. Žáci prvního a druhého ročníku se v programu věnovali bezpečnosti a a základním dopravním předpisům, měli možnost si prohlédnout vybavení policistky a také si je vyzkoušet. Žáci starších ročníků měli program zaměřený na nebezpečí na internetu a na sociálních sítích.
11. listopadu se naši žáci zapojili do plnění školního projektu, který se v listopadu věnuje práci policistů. Z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina k nám přijeli psovodi se svými psy a předvedli žákům na školní zahradě ukázky jejich práce - základní poslušnost, vyhledávání výbušnin a zadržení pachatele. Tři fenky a jednoho psa jsme si i pohladili. Dále za námi přijeli policisté z Dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou se dvěma auty, ukázali nám vybavení a odpověděli na naše otázky. Děti si mohly obléknout neprůstřelnou vestu a byla jim nasazena pouta. Celý program nám zajistil pan plk. Ing. Martin Kratochvíl, kterému tímto děkujeme.
V rámci plnění školního projektu jsme v pátek 8. října navštívili stanici Hasičského záchranného sboru ve Velkém Meziříčí. Žáci si prohlédli techniku a prostory, které slouží hasičům k jejich práci, některé pomůcky si mohli i vyzkoušet a vše nám bylo názorně předvedeno a vysvětleno. Děkujeme všem zúčastněným za ochotu a trpělivost při naší návštěvě.
Název projektu: Podpora společného vzdělávní ZŠ Lavičky
Číslo programu: 02
Název programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávní
Číslo výzvy: 20_18_063
Název výzvy: Výzva č. 02_18_063 pro Šablony II - MRR v prioritní ose 3 OP
Zahájení realizace projektu: 1. 9. 2018
Ukončení realizace projektu: 31. 8. 2020
Délka realizace: 24 měsíců
Celkové způsobilé výdaje projektu: 579 107 Kč
Anotace projektu: Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujích témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí/žáků/účastníků, podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit, aktivity rozvíjející ICT, spolupráce s rodiči dětí/žáků/účastníků, spolupráce s veřejností.
Aktivity
Číslo aktivity: 2.II/5
Název aktivity: Školní kariérový poradce - personální podpora ZŠ
Název specifického cíle: Zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce
Popis realizace aktivity: Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu kariérového poradce základním školám a podpořit tak žáky základních škol. Školní kariérový poradce bude působit jako podpora při hledání budoucího zaměření vzdělávání a profesní orientace, a to včetně žáků s potřebou podpůrných opatření a žáků ohrožených předčasným odchodem ze vzdělávání.
Číslo aktivity: 2.II/18
Název aktivity: Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
Název specifického cíle: Zlepšení kvality vzdělávní a výsledků žáků v klíčových kompetencích
Popis realizace aktivity: Cílem aktivity je podořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím možnosti doučování. Jednotka také může být využita pro žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, kterým aktivita může napomoci upevnit jejich zvyk provádět samostatnou odpolední přípravu a podpořit zvládnutí standardů Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání.
Číslo aktivity: 2.II/19
Název aktivity: Projektový den ve škole
Název specifického cíle: Zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích
Popis realizace aktivity: Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí a žáků. Projektová výuka bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí žáků.
Číslo aktivity: 2.II/20
Název aktivity: Projektový den mino školu
Název specifického cíle: Zlepšní kvality vzdělávní a výsledků žáků v klíčových kompetencích
Popis realizace aktivity: Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních komptencí dětí a žáků. Projektová výuka bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí žáků.
Číslo aktivity: 2.V/11a
Název aktivity: Klub pro účastníky ŠD/ŠK - čtenářský klub
Název specifického cíle: Zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích
Popis realizace aktivity: Cílem aktivity je realizace klubu pro účastníky školní družiny a školního klubu. Aktivita má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí účastníků. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky kompetencí účastníků. Aktivita umožňuje vedle rozvoje účastníků i profesní rozvoj pedagogických proacovníků.
Číslo aktivity: 2.II/6e
Název aktivity: Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ - DVPP v rozsahu 8 hodin - inkluze
Název specifického cíle: Sociální integrace dětí a žáků včetně začleňování romských dětí do vzdělávání
Popis realizace aktivity: Cílem aktivity je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání. Vzdělávání bude probíhat formou absolvování vzdělávacího programu akreditovaného v systému DVPP.
Základní škola Lavičky příspěvková organizace Lavičky 62 594 01 Velké Meziříčí tel: 566 522 761 IČO: 75022265 |
![]() |
![]() |