Dnes je pondělí 16.07.2018

Další akce - Školní rok 2017/2018

26.06.2018

Školení první pomoci

26. června do naší školy přijeli zaměstnanci Nemocnice svaté Zdislavy Mostistě, aby ukázali dětem, jak poskytnout první pomoc. Žáci si mohli vše sami vyzkoušet.

25.06.2018

Branný den do škol

25. června se naši žáci zúčastnili akce Branný den do škol, která se konala v ZŠ Lhotky a byla financována z prostrředků MAS MOST Vysočina. Během celého dopoledne byly žákům představeny všechny složky integrovaného záchranného systému.

23.06.2018

Alternátor Třebíč

22. června se naši žáci zúčastnili výukových programů v Centru Alternátor v Třebíči. První a druhý ročník měl program s názvem Malí energetici a starší děti program s názvem Proč žárovka svítí a topení hřeje.

Programy primární prevence

13. a 14. června se v naší škole konaly  programy primární prevence. Každý program trval tři vyučovací hodiny a vedly je lektorky Centra prevence CéPéčko z Nového Města na Moravě. První třída měla program zaměřený na budování zdravého životního stylu a specifickou prevenci nebezpečí virtuálních drog, druhá třída na nebezpečí otevřeného prostoru světa internetu a pohybu na sociálních sítích a třetí třída měla program  zacílený na prevenci diskriminace a sociální nerovnosti mezi lidmi.

Školní výlet

5. června jsme se  za krásného počasí vydali na školní výlet do Moravského krasu. Nejprve jsme přijeli na Skalní mlýn, kde jsme se občerstvili, zakoupili suvenýry a poté jsme  šli pěšky na Punkevní jeskyně. Po opětovném nákupu drobností jsme si prohlédli Punkevní jeskyně a vyjeli lanovkou nad propast Macochu. Tady jsme si mohli vychutnat úchvatný pohled do propasti a utratit  zbylé kapesné.

Cvičení v přírodě

1. června jsme se vypravili na cvičení v přírodě.

Besídka ke Dni matek

10. května se v naší škole konala besídka ke Dni matek. Žáci si pro maminky a babičky připravili hodinové pásmo básniček, pohádek a písniček.

Výchovné programy

11. dubna se naši žáci účastnili výchovných progamů se zástupcem Policie ČR panem nadpraporčíkem Linhartem. Cílem programu pro mladší žáky bylo chování v různých životních situacích s názvem Vlastní bezpečí, starší žáci besedovali o bezpečném chování na internetu. Název programu byl  Bezpečně na internetu.

28.03.2018

Velikonoční tvoření pro děti

28. března si žáci vyrobili velikonoční dekoraci. Tvoření si pro děti připravila paní asistentka Miroslava Valová.

26.03.2018

Plavecký výcvik

Naši žáci se opět po roce účastní plaveckého výcviku v plaveckém bazénu v Třebíči.

31.01.2018

Písničky starých řemeslníků

31. ledna se naši žáci zúčastnili výchovného koncertu s názvem Písničky starých řemeslníků. Hodinový program plný písniček o starých řemeslech předvedli vyučující ZUŠ Žďár nad Sázavou.

Cvičení v přírodě, krmení lesní zvěře

V pátek 22. prosince jsme se vydali do nedalekého lesa na cvičení v přírodě. Cvičení jsme spojili s krmením lesní zvěře.

Vánoční besídka

14. prosince se v naší škole konala vánoční besídka. Žáci si pro všechny zúčastněné připravili hodinové pásmo složené z básní, koled, pohádek a písniček.

Vzdělávací programy

12. prosince proběhly v naší škole vzdělávací programy, které vedl pan Josef Drlíček. Žáci se dozvěděli o křesťanském pojetí Vánoc, seznámili se s biblickým příběhem narození Ježíše a s postavami, které bývají součástí betlémů.

Mikulášská nadílka, vánoční tvoření

5. prosince naše děti navštívil svatý Mikuláš s anděly a s početnou skupinou čertů a přinesli všem bohatou nadílku. Po nadílce se žáci pustili do vánočního tvoření, kde si pod vedením paní asistentky Valové vyráběli vánoční stromečky a vánoční hvězdy.

28.11.2017

Vánoční tvoření pro rodiče

27. listopadu v podvečer si ve škole mohli dospělí vyrobit vánoční dekoraci. Tvoření vedla paní Marie Marková a pro zájemce si připravila  vyrábění adventního věnce.

08.11.2017

Beseda s Policii ČR

7. listopadu se na naší škole uskutečnila hodinová beseda se zástupci Policie ČR s názvem Bezpečně do školy a na ulici. Pomocí rozhovorů, popisování obrázků, hraní rolí a dramatizace  žáci řešili konkrétní situace, které se týkaly jejich bezpečnosti, např. setkání s cizími lidmi, přivolání první pomoci, šikanu.

01.11.2017

Programy primární prevence

1. a 9. listopadu se žáci prvního až pátého ročníku účastnili programů primární prevence. Programy vedly lektorky Centra prevence CéPéčko z Nového Města na Moravě. Programy trvaly tři vyučovací hodiny a byly zaměřeny na získávání základních informací, uvědomění se vlastního postoje, hledání zdravých alternativ, spolupráce a vzájemného porozumění. Lektorky při vedení programů využívaly různé metody práce, kterými jsou například rolové hry, zážitková pedagogika  dramatická výchova.

BESIP

V úterý 12. září vedla pro naše žáky besedu o dopravní výchově paní Mgr. V. Vošická Buráňová - krajská koordinátorka BESIP. Žáci si zopakovali základní pravidla pro chodce a pro cyklisty, shlédli videa a vyplnili závěrečný test.