Dnes je pátek 02.12.2022

Další akce - školní rok 2022/23

19.11.2022

Programy primární prevence

V pátek 18. listopadu se v naší škole konaly preventivní programy primární prevence Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, se kterými k nám zavítala paní nprap. Lenka Prokopová. Žáci 1. až 3. ročníku se zapojili do programu s názvem Bezpečnost dětí a starší žáci do programu s názvem Šikana. Cílem programů bylo vést žáky k bezpečnéhu a zodpovědnému chování a  předcházení rizikovým situacím.

Protože je 19. listopad Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, tak se žáci zapojili do Bubnovačky,  která má být symbolem poslání vzkazu dětem, které prožívají doma násilí, že se nemusí bát požádat o pomoc a že se nemusí bát mluvit o svých problémech a trápeních.

Plakát

Policie ČR

03.11.2022

Zdravý životní styl

Ve čtvrtek 3. listopadu v naší škole proběhl preventivní program s názvem Zdravý životní styl a vedly ho lektorky SVP Velké Meziříčí. Během dvou vyučovacích hodin se žáci seznámili se zdravým životním stylem, se způsoby zdravého stravování, výživovou pyramidou, nevhodnými potravinami, ale také s důležitostí pohybových aktivit, zdravých sociálních vztahů a aktivního odpočinku a relaxace.

27.10.2022

Poznáváme zvířátka

V úterý 25. října se žáci zúčastnili výchovně vzdělávacího programu Poznáváme zvířátka, který vedl pan Hořák ze záchranné stanice IKAROS. Žáci si mohli prohlédnout přivezená zvířátka a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o  Kristýnce - sově pálené, Oldíkovi - výrečku malém, Buchtičce - puštíku bělavém, Borůvce - činčile jihoamerické a Bodlince - ježku bělobřichém a Růžence - užovce červené.

18.10.2022

Dopravní výchova

V úterý 18. října se žáci 4. a 5. ročníku účastnili výukového programu, který byl zaměřený na dopravní výchovu a vedla ho paní Bc. Dana Kružíková, pedagog volného času (DÓZA SVČ Velké Meziříčí). Během programu si žáci zopakovali a osvojili základní pravidla silničního provozu  a naučili se správně nasazovat a používat helmu pro cyklisty. Na tuto teoretickou část bude navazovat na jaře příštího roku praktický výcvik, který proběhne na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí.

01.10.2022

EDUbus

V pátek 30. září se naši žáci zúčastnili vzdělávacích programů, které se věnovaly robotice. Programy proběhly v  EDUbusu - mobilní polytechnické laboratoři, která přijela před naši školu. Děti si mohly vyzkoušet naprogramovat svého robota, který měl plnit předem dané zadání. Cílem programů bylo vytvoření pozitivního vztahu k programování, rozvoj kreativty, komunikace, jazykových dovedností a logiky.

gdpr_obr