Dnes je pátek 25.06.2021

Další akce - školní rok 2020/2021

22.06.2021

Včely a člověk

22. června se naši žáci zúčastnili hodinového výukového programu s názvem Včely a člověk, který vedla paní Ing. Jitka Kočí z MAS Most Vysočiny. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o včelách a mohli si prohlédnou, osahat a vyzkoušet různé pomůcky pro včelaře. Závěrem programu si každý vytvořil svíčku z vosku.

17.06.2021

Dopravní hřiště

16. června se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí. Tato akce navazovala na podzimní teoreticku část ve škole a nyní si mohli teorii vyzkoušeli v praxi. Jejich jízdu na kolech a dodržování pravidel silničního provozu kontrolovali zástupci městské policie, žáci psali také test z pravidel a kdo obstál, obdržel Průkaz cyklisty. Žáci 1., 2. a 3. ročníku šli na přírodovědnou vycházku do zámeckého parku a navštivili také výstavu dřevěných výrobků v JC ve Velkém Meziříčí.

Školní výlet

14. června jsme se vydali na školní výlet, který se letos konal v přírodě. Nejprve nás autobus vysadil na parkovišti a šli jsme pohodovou lesní cestou a krásnou přírodou Žďárských vrchů na Devět skal. Zde jsme posvačili a vydali se dále pěší do obce Křižánky. V obci si mohli žáci koupit zmrzlinu, sladkosti a suvenýry. Počasí nám přálo a výlet se vydařil.

10.06.2021

(Ne)může za to kůrovec

Ve čtvrtek 10. června se naši žáci zúčastnili výukového programu s názvem (Ne)může za to kůrovec v okolí vesnice Baliny. Pomocí her a zkoumání řešili otázku mizení lesů na Vysočině.

Program s hasiči

V pátek 4. června k nám do školy přijeli profesionální hasiči z Velkého Meziříčí. Na školním parkovišti dětem předvedli svou techniku a vybavení, které používají při své práci.  Všem zúčastněným děkujeme za jejich ochotu, trpělivost a čas, po který se nám věnovali.

Cvičení v přírodě

1. června jsme pro děti k jejich svátku uspořádali cvičení v přírodě. Po návratu do školy jsme na školní zahradě rozdělali oheň a žáci si mohli opéct párky. K svátku dostlali také malé dárky - sladkosti a nanuky.

18.12.2020

Výukové programy

18. prosince se naši žáci zúčasnili výukových programů s názvem Hvězda svítí nad Betlémem a O Betlémě a betlémech, které vedl pan Josef Drlíček. Za pomocí dialogu a jednoduché dramatizace slyšeli žáci  biblický příběh o narození Ježíše z Nazareta, do kterého se zapojili vytvořením vlastní hvězdy nad Betlémem. Jedním z cílů programů je uvědomit si souvislost příběhu se současností a upevnit vzájemné vztahy ve třídním kolektivu.

04.12.2020

Vánoční tvoření

4. prosínce dostali žáci od svatého Mikuláše nadílku - balíček se sladkostmi a ovoce. Během dopoledne si vyrobili vánoční dekoraci. Tvoření pro žáky si připravila asistentka pedagoga Ing. Miroslava Valová.

Dopravní výchova

9. října se žáci 4. a 5 ročníku zúčastnili výukového programu s dopravní tématikou, který vedla  Ing. Vidláková. Během programu se žáci  pomocí prezentací a videí seznámili a zopakovali si pravidla silničního provozu pro chodce, cyklisty, povinnou výbavu na kole, používání ochranných pomůcek, nebezpečí na komunikacích. Každý žák si přinesl svou cyklistickou helmu, kterou se naučil správně nasadit a  seřídit, aby plnila svou funkci. Na tento program bude navazovat dopoledne na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde si žáci osvojené znalosti vyzkouší v praxi.

gdpr_obr