Dnes je neděle 03.03.2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Další akce - školní rok 2023/24

23.02.2024

Zvířata, kterých se nemusíme bát

V pátek 23. února se naši žáci zapojili do vzdělávacího programu s názvem Zvířata, kterých se nemusíme bát. Program vedl pan Martin Maláč a cílem bylo seznámení a představení zvířat, ze kterých mají mnozí lidé obavy. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o mnohonožce, sklípkanovi, švábu africkém, mloku a krajtě královské. Všechna  zvířata si mohli žáci prohlédnou, pohladit a kdo měl odvahu, tak vzít do rukou. Děkujeme za krásný zážitek.

22.02.2024

Memorandum o spolupráci

V rámci spolupráce se Základní školou Oslavice navštívili ve čtvrtek  22. února  žáci 4. ročníku  polytechnickou učebnu, kde si společně vyrobili výrobky z keramické hlíny, hlavolam a zdravý nápoj - smoothie.

22.12.2023

Cvičení v přírodě

V pátek 22. prosince jsme se s žáky vydali na cvičení v přirodě, které jsme spojili s krmením lesních zvířat.

18.12.2023

Poselství křesťanských Vánoc

18. prosince se naši žáci zúčasnili výchovně vzdělávacích programů s názvem Poselství křesťanských Vánoc, které vedl pan Josef Drlíček. Cílem programů bylo žáky seznámit s biblickým příběhem o narození Ježíše z Nazareta a vysvětlením křesťanského pojetí vánočních svátků v kontextu hodnot, tradic a kulturního dědictví.

13.12.2023

Vánoční besídka

13. prosince se u nás ve škola konala každoroční Vánoční besídka. Žáci recitovali básničky, hráli pohádky a vánoční hry, zpívali písničky a na závěr besídky všem popřáli krásné vánoční svátky.

07.12.2023

Program primární prevence

7. prosince proběhl pro žáky 5. ročníku program primární prevence s názvem Šikana. Program vedly lektorky SVP ve Velkém Meziříčí a  cílem programu bylo připomenout pojem šikana, seznámit se jednotlinými druhy šikany, s možnostmi, jak se takovému jednání bránit a oddělení šikany od jiných jevů sociálně patologického chování. Program probíhal formou diskuse žáků a lektorek.

05.12.2023

Mikulášská nadílka a vánoční tvoření

V  5. úterý prosince navštívil naši školu svatý Mikuláš se svými anděly, přidali se k nim čertíci a přinesli dětem nadílku.

Po nadílce následovalo vánoční tvoření, které si pro žáky připravila a vedla  paní asistentka Mirka Valová. Každý z žáků si vyrobil svoji vánoční dekoraci.

03.12.2023

Smíšek málem pirátem

V pátek 1. 12. přijeli do naší školy paní Miroslava Smékalová a pan Leoš Drahotský s hudebním programem Smíšek málem pirátem. Program byl založen na zhudebněném příběhu malého Smíška, kterého odneslo moře a zahrání ho a vychová starý pirát. Při toulkách světem najdou  baletku Violku a nakonec i  Smíškův ztracený domov.

16.11.2023

Dopravní výchova

Ve čtvrtek 16. listopadu se žáci 4. a 5. ročníku účastnili výukového programu, který se věnoval dopravní výchově a vedla ho paní Zuzana Bínová, pedagog volného času (DÓZA SVČ Velké Meziříčí). Během programu si žáci zopakovali a osvojili základní pravidla silničního provozu  a naučili se správně nasazovat a používat helmu pro cyklisty. Na tuto teoretickou část bude navazovat na jaře příštího roku praktický výcvik, který proběhne na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí.

02.11.2023

Šikana

2. listopadu se uskutečnil pro žáky 4. ročníku program primární prevence s názvem Šikana. Program vedly lektorky SVP ve Velkém Meziříčí a  cílem programu bylo připomenout pojem šikana, seznámit se jednotlinými druhy šikany, s možnostmi, jak se takovému jednání bránit a oddělení šikany od jiných jevů chování.

31.10.2023

Poznáváme zvířátka

31. října se naši žáci zúčastnili v mateřské škole výchovně vzdělávacího programu o zvířatech, který vedl pan Hořák ze záchranné stanice Ikaros a opět nás nezklamal. Tentokrát přivezl na ukázku i na pohlazení fredku Pipinku, výrečka bělolícího Raráška, morče rozetové Čertíka, korálovku sedlatou Fredyho a chameleony pardálí Tondu a Jirku. Své poutavé vyprávění o zvířátkách prokládal rozhovorem s žáky a také hrou na kytaru a zpěvem svých písní. Jeho krásným vztahem k přírodě určitě zaujal většinu našich žáků a už se těšíme na další setkání.

19.10.2023

Vztahy ve třídě

12. a 19. října se žáci 2. a 3. ročníku zúčastnili programů primární prevence, které vedly lektorky SVP ve Velkém Meziříčí. Program s názvem Vztahy ve třídě se věnuje vztahům, atmosféře a klimatu ve školní třídě, náhledu na rizikové jevy, včetně šikany a možnostem, jakým způsobem mohu vše ovlivnit a změnit.

29.09.2023

Preventivní programy Policie ČR

29. září se žáci zúčastnili preventivních programů Policie ČR. Programy vedla nprap. Lenka Prokopová a byly zaměřeny na osobní a virtuální bezpečí dětí.

28.09.2023

Zdravý životní styl

27. září se žáci prvního ročníku zúčastnili tříhodinového programu primární prevence s názvem Zdravý životní styl. Program vedly lektorky SVP Velké Meziříčí a jeho cílem bylo seznámit děti se zdravým životním stylem s širším kontextu, tedy nejen se způsoby zdravého stravování, výživovou pyramidou, nevhodnými potravinami, ale také s důležitostí pohybových aktivit, zdravých sociálních vztahů, aktivního odpočinu a relaxace.

gdpr_obr