Dnes je úterý 17.05.2022

Další akce - školní rok 2021/2022

06.05.2022

Besídka ke Dni matek

Ve strředu 4. května jsme pro všechny maminky, babičky a tety uspořádali v naší škole besídku  k jejich svátku. Žáci recitovali básničky, hráli pohádky a zpívali písničky.

20.04.2022

Čistá Vysočina

19. dubna jsme se zapojili do akce Čistá Vysočina, kterou organizuje Kraj Vysočina. Žáci uklízeli okolí komunikací obce Lavičky a Závist.

12.04.2022

Velikonoční tvoření

12. dubna si každý žák vyrobil velikonoční dekoraci pod vedením  paní Valové.

12.04.2022

Plavecký výcvik

V pondělí 11. dubna naši žáci ukončinli plaveckou výuku v bazénu Laguna v Třebíči.

05.04.2022

Poselství křesťanských Velikonoc

5. dubna se naši žáci zúčastnili výchovně vzdělávacího programu s názvem Poselství křesťanských Velikonoc, který vedl pan Josef Drlíček. 1. a 2. ročník se pomocí dialogu a jednoduché dramatizace seznámil s biblickým příběhem smrti a vzkříšení Ježíše z Nazareta. Starší žáci byli vedeni pomocí prezentace, komentáře a dialogu k objevování historických informací, které se týkaly slavení a poselství radosti  křesťanů o Velikonocích. Pomocí fotografií si prohlédli místa, kde se biblický příběh odehrál.

22.12.2021

Cvičení v přírodě

Poslední školní den tohoto roku jsme se s žáky vypravili na cvičení v přírodě. Součástí cvičení bylo i přinesení potravy do krmelců pro lesní zvířátka. Cvičení v přírodě se vydařilo,  přálo nám počasí, bylo krásné mrazivé dopoledne.

20.12.2021

Vánoční příběh

V pondělí 20. prosince si pro naše žáky připravil výchovně vzdělávací program pan Josef Drlíček. Program se věnoval tradici křesťanských Vánoc. Mladší žáci si formou vyprávění příběhu a názorných pomůcek vysvětlili putování Marie a Josefa do Betléma a narození malého Ježíška. Pro starší žáky byla použita forma prezentace a také jim byl vysvětlen odkaz tradice stavění betlémů.

03.12.2021

Mikulášská nadílka a vánoční tvoření

V pátek 3. prosince navštívil naši školu svatý Mikuláš se svými anděly a přidali se k nim i dva hodní čertíci a přinesli dětem nadílku. Po nadílce se konalo vánoční tvoření, které si pro žáky připravila paní asistentka Mirka Valová. Každý si mohl vyrobit svého vánočního skřítka a anděla.

26.10.2021

Poznáváme zvířátka

V úterý 26. října jsme se zúčastnili výchovně vzdělávacího programu s názvem Poznáváme zvířátka. Program vedli lektroři ze záchranné stanice pro zvířata Ikaros. Žáci se v programu seznámili s vakoveverkou Pupíčkem, agamou vousatou Agim, oblovkou velkou, morčetem Sněhurkou, užovkou Lucinkou  a s ježkem Bodlinkou a dozvěděli se soustu zajímavosti z jejich života.

05.10.2021

Vztahy ve třídě

5. října se žáci ve škole zapojili do dvou programů primární prevence, které vedly lektorky SVP z Velkého Meziříčí. Programy byly zaměřené na vztahy ve třídě, atmosféru ve třídě a na to, jakým způsobem je mohou ony samy ovlivnit, jaké chování je to správné.  Programy lektorky vedly formou hry, dramatizace, skupinové spolupráce a diskuze.

16.09.2021

Dopravní výchova

Ve čtvrtek 16. září se žáci 4. a 5. ročníku účastnili výukového programu, který byl zaměřený na dopravní výchovu. Program trval čtyři vyučovací hodiny a vedla ho paní Ing. Alena Vidláková, ředitelka DÓZA SVČ Velké Meziříčí. V průběhu celého dopoledne si žáci  zopakovali a osvojili pravidla silničního provozu pro chodce a pro cyklisty a naučili se správně nasazovat a používat helmu pro cyklisty. Na tuto teoretickou část bude navazovat praktický výcvik, který proběhne na jaře příštího roku na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí.

gdpr_obr